معرفی نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد اسکار


کریستین بیل (کمبود بزرگ):
بازیگر انگلیسی 42 ساله یکی از بزرگترین استعدادهای دوران ما، کارش را با بازی در امپراطوری خورشید استیون اسپیلبرگ در سن 13 سالگی شروع کرد و با نقش پاتریک بیتمنِ روانی آمریکایی چهره شد. بیل هم در آثار بدنه پرفروش سینما بازی های خوبی ارائه داده (سه گانه بتمن کریستوفر نولان) و هم در فیلم های مستقل تر و کوچک تر فیلمسازان مشهور خوش درخشیده (مبارز، دنیای جدید، ماشینیست). بیل به خاطر تعهد به نقش و ارائه بازی شهرت دارد. او برای بازی در ماشینیست 30 کیلو کم کرد و بعد برای فیلمبرداری بتمن کریستوفر نولان 45 کیلو اضافه کرد تا نقش قهرمان عضلانی گاتام را به عهده گیرد. او پیش از این در همین رشته اسکار را برای مبارزِ دیوید اراسل برده و امسال هم گرچه بازی موثر و جالبی در نقش مایکل بریِ مدیر بودجه دارد ولی از آنجایی که کمبود بزرگ یک کمدی است و اسکار عموما اقبال زیادی به کمدی ها نداشته شانس چندانی برای برنده شدن ندارد.

تام هاردی (The Revenant): یکی دیگر از استعدادهای مسلم جوان که فیلم به فیلم و سال به سال بهتر می شود و منتقدان و علاقه مندان به سینما بیشتر و بیشتر جدیش میگیرند. 2015 بهترین سال دوران حرفه ای تام هاردی بوده است. او که سال گذشته با بازی در لاک حسابی نظرها را به خودش جلب کرده بود امسال دو فیلم مهم Mad Max و The Revenant را داشته که در اولی نقش اول در دومی نقش مکمل را به عهده دارد. او همچنین در تریلر افسانه ساخته برایان هلیگلند در نقش دو برادر دوقلو ظاهر شده است. تام هاردی در نقش بدمن قصه Revenant  بازی خونسردانه و کنترل شده ای ارائه داده و شانسش برای بردن اسکار در صورت موفقیت The Revenant خیلی بالا است.
مارک روفالو (Spotlight): او با بازی در نقش هالک شهرت جهانی کسب کرد و چه از جانب خوره های کامیک بوک و چه از طرف منتقدین سینمایی بهترین هالک روی پرده دانسته شد. تا به حال هم برای بازی در Foxcatcher و حال بچه ها خوبه دوبار نامزد گلدن گلوب و اسکار شده. او امسال علاوه بر Spotlight، خرس قطبی تا بینهایت هم داشته که در نقش مردی دو قطبی بازی درخشانی از خودش نشان داده است. روفالو در Spotlight در نقش یکی از خبرنگاران بوستون گلوب ظاهر شده و درست مثل بقیه گروه بازیگری این فیلم توانسته پرتره دقیقی از مردی بوستونی و متعهد به کارش به نمایش گذارد. روفالو یکی از شانس های اصلی برنده شدن جایزه اسکار خواهد بود.
مارک رایلنس (پل جاسوس ها): این بازیگر 56 ساله انگیلیسی بیشتر در تئاتر ظاهر شده و جوایز متعددی را هم برای نقش آفرینی هایش در نمایشنامه های شکسپیر گرفته است. او پس از مدت ها امسال در فیلمی از استیون اسپیلبرگ در نقش رودولف ایبل ظاهر شده؛ مردی که به جرم جاسوسی برای کا گ ب زندانی است و تام هنکس می خواهد از او دفاع کند. مارک رایلنس ظاهرا بازی بسیار قدرتمندی در این نقش از خود به جای گذاشته و یکی از نقاط قوت اصلی فیلم اسپیلبرگ بوده است.
سیلوستر استالونه (Creed): راکی بالبوئا یکبار دیگر بازگشته تا به رکود کاری سیلوستر استالونه پایان دهد. او در همان نقش قدیمی راکی اینبار خودش پا در رینگ نگذاشته ولی مربی جوان سیاهپوست فقیری شده تا از چیزهایی که طی سالیان دیده و آموخته را زکات دهد. این همان راکی گذشته است که پیر و فرتوت و خردمند شده و فیلمنامه خوب فیلم هم حرف های درست و حسابی ای در دهان استالونه ای که یکجورهایی نقش خودش را بازی کرده گذاشته است. استالونه به خاطر توجه مفرطی که در این چند ماهه به خودش جلب کرده و رقت قلب هالیوود از تماشای پیر شدن یکی از ستاره هایش در قالب کاراکتری قدیمی بیشترین شانس بردن اسکار نقش مکمل را دارد.