10 اتفاق بیادماندنی اسکار


با وجود تلاش دست اندر کاران اسکار برای منظم و دقیق بودن این مراسم، هر از گاهی اتفاقات عجیب و بامزه ای می افتد که شب  این مراسم را بیادماندی تر می کند. در ادامه ده مورد از این لحظات را بخوانید:

- در 1934 ویل راجرز برای اهدای اسکار بهترین فیلم به روی صحنه رفت ولی از فرط دستپاچگی و هیجان، پس از باز کردن پاکت نامه در میکروفون گفت: "فرانک بیا بالا بگیرش"، وقتی فرانک کاپرا با شور و شوق فراوان به روی صحنه رفت متوجه شد که جایزه به فرانک لوید برای فیلم کاوالکید در نظر گرفته شده بوده.
- وقتی جاناتان دمی در 1992 برای سکوت بره ها برنده اسکار بهترین کارگردان شد آنقدر هیجان زده  شده بود که مدت زیادی را به من من کردن گذراند. سال ها گذشته و حالا این سخنرانی نامفهوم یکی از لحظات بامزه و بیادماندنی اسکار را شکل داده است.
- در سال 2014 الن دجنرس، مجری آن وقت اسکار، با گروه بازیگران و هنرمندان شرکت کننده در مراسم عکس سلفی خاطره انگیزی انداخت که بیش از 3 میلیون و 300 هزار بار ریتوییت شد.
- وقتی دیوید نیون در سال 1974 برای اهدای اسکار روی صحنه آمد، یک خبرنگار فعال حقوق بشر، برهنه وسط صحنه دوید و علامت صلح را نشان داد. صحبت دیوید نیون بعد از تماشای این لحظه خیلی مشهور است: "واقعا جالبه که بیشترین خنده ای که این مرد توی زندگیش از دیگران گرفته با لخت شدن و نمایش کمبود هاش بوده".
- وقتی جک پالانس در 1992 برای فیلم زندان شهر اسکار گرفت و روی صحنه رفت، برای اثبات آمادگی بدنیش در سن 72 سالگی، یکدستی شنا رفت. بیلی کریستال مجری آنوقت مراسم تا پایان با این کار پالانس خیلی شوخی کرد.
- روبرتو بنینی در مراسم 1998 با برنده شدن فیلمش زندگی زیباست به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان آنقدر خوشحال شد که از روی صندلی ها رفت تا خودش را به بالای صحنه برساند.
- گریر گارسون پس از برنده شدن اسکار در 1942 به مدت 6 دقیقه سخنرانی کرد و علاوه بر اینکه رکورد دار طولانی ترین سخنرانی تاریخ اسکار شد، باعث گذاشتن قانون 45 ثانیه وقت برای سخنرانی در مراسم گردید.
- مارلون براندو  در 1973 برای پدرخوانده برنده اسکار بهترین بازیگر مرد اصلی شد ولی روی صحنه نرفت و به جایش زنی سرخپوست به نام ماریای پَر کوچک، مجسمه طلایی را دریافت کرد و درباره ظلم هایی که در حق مردمش شده بود سخنرانی نمود.
- دیوید لترمن که مجری مراسم 1995 بود اپرا وینفری را به اما تورمن معرفی کرد و اینکار آنچنان بی معنی بود که حیرت حاضران را بر انگیخت. هنوز هم بعد از گذشت این همه سال کسی علت این کار لترمن را نمیداند.
- کوبا گودینگ جونیور در 1997 برنده اسکار بهترین بازیگر نقش فرعی به خاطر فیلم جری مگوایر شد و تمام 45 ثانیه فرصتش را صرف تشکر از خانواده و عوامل فیلم کرد و حتی بعد از به صدا در آمدن ارکستر موسیقی، مجسمه را روی زمین گذاشت و با موسیقی ارکستر به پایکوبی پرداخت.